Przewód, kabel grzejny SELFTEC do rynien i rur 15 mb

  • Ten produkt wysyłamy od 2 do 7 dni
  • Producent: ELEKTRA
613,77 zł z VAT 499,00 zł netto
Zobacz koszty i formy przesyłek

Opis produktu


System ELEKTRA SelfTec® chroni nawet w najbardziej surową zimę: rynny, rury spustowe, zawory, siłowniki i inne elementy podatne na uszkodzenia w wyniku oddziaływania niskiej temperatury. Nie musimy obawiać się popękanych rur, zaworów, sopli lodu zwisających z rynien, niedrożnych rur spustowych itp. Z systemem ochrony ELEKTRA SelfTec® nie trzeba martwić się o rury wodociągowe czy zawory w nie ogrzewanych pomieszczeniach oraz na zewnątrz budynku. Praca systemu ELEKTRA SelfTec® opiera się na zjawisku samoregulacji przewodów grzejnych.

Charakterystyka systemu przeciwzamarzaniowego ELEKTRA SelfTec®

System ELEKTRA SelfTec® chroni rurociągi z wodą, zawory, rynny, siłowniki i inne podatne na uszkodzenia w wyniku oddziaływania niskiej temperatury elementy nawet w najgorszą zimową pogodę. Z systemem ochrony ELEKTRA SelfTec® nie musisz martwić się o rury z wodą czy zawory w nie ogrzewanych pomieszczeniach swojego domu jak również na zewnątrz.


Łatwy montaż

System ELEKTRA SelfTec® przeznaczony jest do bezpośredniego montażu na chronionym elemencie, np. odcinku rury, zaworze, rynnie. Można go również montować na plastikowych elementach. W odróżnieniu od innych przewodów grzejnych, nawet w niskich temperaturach samoregulujący przewód ELEKTRA SelfTec® zachowuje elastyczność i daje się łatwo odwijać. Jeżeli zachodzi potrzeba umieszczenia elementu grzejnego wewnątrz rurociągu proponujemy użycie przewodu grzejnego SelfTec®DW. Wykonana w specjalnej technologii powłoka zewnętrzna posiada atest PZH i może być stosowana w rurociągach z wodą pitną.

Komfort pracy

System ochrony przeciwzamarzaniowej ELEKTRA SelfTec® pracuje zawsze, kiedy występuje taka potrzeba. Nie trzeba martwić się o niespodziewane zmiany pogody i temperatury. System samoczynnie dostosuje temperaturę przewodu do chronionego obiektu w taki sposób, aby nie uległ on uszkodzeniu zarówno od zbyt niskiej temperatury otoczenia, jak i za wysokiej temperatury przewodu grzejnego.


Niezawodna konstrukcja

Rdzeń wykonany z polimeru z dodatkiem węgla, usieciowany, rozpięty pomiędzy równoległymi żyłami zasilającymi, jednostronnie zasilany. Dzięki tej konstrukcji w przypadku przegrzania miejscowego tylko część przegrzana nie pracuje, a pozostała część przewodu zachowuje swoje właściwości. Nawinięty na rdzeń przewodu ekran ochronny z miedzi, ocynowany i nałożony w formie oplotu, praktycznie nie wpływa na pogorszenie elastyczności. Osłona zewnętrzna z modyfikowanego poliolefinu znacznie poprawia właściwości mechaniczne przewodu.


Samoregulacja

Zjawisko samoregulacji przewodów grzejnych to zdolność wydzielania przez przewód zmiennej ilości ciepła (mocy) w zależności od warunków otoczenia (temperatury). Na rysunku możemy zaobserwować zależność temperatury przewodu od temperatury rury. W przypadku załączania systemu, gdy rura jest jeszcze zimna (kolor niebieski), przewód grzejny "rozgrzewa się" wydzielając większą moc (kolor czerwony).
I odwrotnie, podczas nagrzewania się rury wydziela ona więcej ciepła, tym samym przewód pracuje z mniejszą mocą i zaczyna "stygnąć". Regulacja ciepła wydzielanego przez przewód na zewnątrz odbywa się samoczynnie, dzięki temu przewód może nachodzić na siebie, nie musi być nadmiernie izolowany i jego ułożenie może podlegać ciągłym modyfikacjom. System ochrony ELEKTRA SelfTec® dostosowany jest do typowego napięcia zmiennego w sieci jednofazowej ~ 230V. Badania i symulacje systemu ELEKTRA SelfTec® potwierdzają wygodę i pewność dla użytkowników. Więcej...


System ELEKTRA SelfTec® utrzymuje drożność i przepustowość rur, chroni budynki i ludzi bez względu na wielkość opadów i spadków temperatury.

Zainstaluj system ELEKTRA SelfTec® teraz, a zapomnisz o kłopotach z zamarzniętymi rurami i rynnami, kiedy nadejdzie mroźna zima.

Dane Techniczne

Moc jednostkowa: 16 W/m (przy temp. +5oC)
Napięcie zasilania: 230 V ~ 50/60 Hz
ŒŚrednica przewodu: ~ 6 x 8 mm
Min. temperatura instalowania: –5oC
Max. temperatura pracy: +65oC
Przewody przyłączeniowe: 1 x 3 m; 3 x 0,75 mm2 lub 3 x 1,0 mm2 z wtyczką
Rodzaj przewodu grzejnego: samoregulujący, ekranowany, zasilany jednostronnie
Izolacja: poliolefina
Powłoka zewnętrzna: poliolefina, odporna na UV
Tolerancja rezystancji: ±5%
Min. promień gięcia przewodu: 3,5 D
Stopieñ ochrony: IPX7
Certyfikaty wyrobu: B, GOST-R
Certyfikacja systemu wg ISO 9001: IQNET, PCBC

DARMOWA DOSTAWA

od kwoty zamówienia 500,00 zł kurierem DPD o wadze do 30kg - przy przedpłacie na na konto lub płatność online.

Najpopularniejsze w naszej ofercie

miedziane łańcuchy rynnowe