Zamówienia telefoniczne: 85 662 60 72 lub 665 801 701 bok@dachyonline.pl

Kompostownik Marley 900 L

  • Ten produkt wysyłamy 48 godzin
  • Producent: MARLEY
504,00 zł z VAT 409,76 zł netto
Zobacz koszty i formy przesyłek
Zapytaj naszego sprzedawcy: 85 662 60 72 lub 665 801 701 bok@dachyonline.pl Formularz kontaktowy

Opis produktu

 

Kompostownik Thermo-King: to najwyższej jakości produkt wyróżniający się wzorem, materiałem i właściwościami idealnymi dla kompostowania. Dodatkowo, łatwość użytkowania sprawia, że kompostownik Thermo-King jest najlepszy w swojej klasie.

Cechy kompostownika Thermo-King Marley :
• łatwe napełnianie poprzez dwie duże klapy.
• szybkie kompostowanie dzięki optymalnemu systemowi wentylacyjnemu i ścianom termicznym wyprodukowanym z Thermolenu®.
•NOWOŚĆ! System Easy-lock – zapewnia montaż bez użycia narzędzi.
• NOWOŚĆ! Regulacja pokrywy typu Wind-Fix – ustawienie letnie i zimowe daje możliwość regulacji cyrkulacji powietrza i chroni przed wiatrem.
• dostępne w trzech wielkościach: 400, 600 i 900 litrów.
• ogrodzenie gruntowe dostępne na zamówienie.

Kompostownik 900L - wymiary:
  • długość 100 cm
  • szerokość 100 cm
  • wysokość 100 cm

Kompostowanie to układanie odpadów organicznych w warstwach w taki sposób, aby uległy rozkładowi. Rozkład taki można osiągnąć dzięki działaniu mikroorganizmów z tlenem. Końcowym produktem tych procesów jest kompost.

Kompost jest wartościowym środkiem użyźniania ziemi w ogrodzie. Korzyści wysokiej jakości kompostu dla gleby zostały potwierdzone naukowo – w odróżnieniu od prostego nawożenia mineralnego, kompost konserwuje i zwiększa żyzność gleby. Dodatkowym atutem jest fakt, że produkowanie kompostu może zmniejszyć ilość odpadów domowych nawet o 30%. Dzięki temu można zaoszczędzić niemałą kwotę na opłatach za wywóz odpadów. Kompostowanie to również aktywny wkład w ochronę środowiska.

Odpowiednie usytuowanie kompostownika: Kompostownik należy ustawić bezpośrednio na glebie, co umożliwi dostęp mikroorganizmów do środka. W celu ochrony przed gryzoniami należy użyć ogrodzenia gruntowego lub płyty dolnej. Ustawienie kompostownika w dobrze nasłonecznionym miejscu sprawi, że zachodzący w nim proces rozkładu będzie bardziej skuteczny. Kompostownik potrzebuje ciepła słonecznego, żeby wyparować z niego wilgoć, jednak nie  powinien być całkiem suchy. Kompostownik należy ustawić w miejscu chronionym od wiatru, ale nie całkowicie bezwietrznym, ponieważ cyrkulacja powietrza jest ważna dla właściwego rozkładu odpadów organicznych.


Kilka przydatnych wskazówek, jak uzyskać idealny kompost.  Napełniajac kompostownik po raz pierwszy należy użyć jako spodnią warstwę masywnego materiału organicznego, np. pociętych konarów. Dzięki temu powietrze będzie miało łatwiejszy dostęp do kompostu, a woda będzie efektywniej odsączana. Spodnia warstwa powinna być przykryta warstwami wymieszanych odpadów organicznych z ogrodu i kuchni. Im bardziej wymieszane są odpady, tym łatwiej i szybciej będą ulegały rozkładowi. Na początku nie powinno się napełniać kompostownika po brzegi, lecz wyłącznie codziennymi odpadami organicznymi. Odpady kuchenne mają wysoka zawartość  wody. Ważna jest ciągła wentylacja, należy więc zadbać o dostateczny dostęp tlenu. Mokre składniki należy wymieszać z suchymi, a duże z małymi. Przestrzeganie tych kilku wskazówek sprawi, że uzyskają Państwo idealny kompost do ogrodu, a przy tym będą Państwo chronić nasze środowisko!

Co wkładać do kompostownika ?
Części owoców i warzyw, fusy po kawie i herbacie, skorupki jaj (pokruszone), rośliny doniczkowe, pocięte kwiaty, używana ziemia doniczkowa.

Czego nie należy wkładać do kompostownika ?
Mięsa i produktów mięsnych, ryb, chleba, skórki sera, kości, części chorych roślin, popiołu węglowego i węgla z grilla, papierosów, wkładek do odkurzacza, śmieci.

Najpopularniejsze w naszej ofercie

NEXMAR Sp. z o.o.

ul. Mickiewicza 67, 16-070 Choroszcz

85 662 60 72 lub 665 801 701 bok@dachyonline.pl